fbpx
 • Adres: ul. Graniczna 4/22, 20-010, Lublin
 • Telefon: 81 511 17 31, 573 569 664
 • Biuro czynne: Pn - Pt 9:00 - 17:00

Pracownicy z Ukrainy – pośrednictwo w zatrudnieniu

Dla pracodawcy

Agencja Top-Staff jest firmą, która świadczy usługi w zakresie poszukiwania oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W naszej bazie znajdują się pracownicy zarówno z Polski, jak również z Europy wschodniej m.in. Ukrainy czy Białorusi. Zajmujemy się rekrutowaniem pracowników tymczasowych zgodnie z zapotrzebowaniem przedsiębiorstw, które z nami współpracują.

Pośredniczymy z zatrudnianiu w wielu różnych branżach, wśród których największą popularnością cieszą się:

 • logistyka,
 • budownictwo,
 • produkcja,
 • rolnictwo,
 • IT,
 • hotelarstwo i gastronomia

Zmiany na rynku. Przedsiębiorcy szukają pracowników

W związku z wzrostem gospodarczym Polski w ostatnich dziesięciu latach, bardzo zwiększyło się zapotrzebowanie pracodawców na wykwalifikowaną, solidną kadrę pracowniczą. Jednak w wyniku integracji z Unią Europejską w 2004 roku i otwarcie dla Polaków rynku pracy krajów zachodnich coraz częściej pracodawcy odczuwają braki kadrowe.

To między innymi emigracja pracowników tymczasowych i stałych z Polski sprawiła, że lokalni pracodawcy rozpoczęli poszukiwania kandydatów do pracy nie tylko wśród rodaków, ale też sięgając dalej – za wschodnią granicę.

Obecnie dla dużej ilości przedsiębiorstw w Polsce jest to jedyną szybką i wygodną możliwością na uzupełnienie brakujących etatów, zwłaszcza na terenach, gdzie od lat odnotowuje się niż demograficzny. Nasza agencja rekrutacyjna, odpowiadając na ten trend, pomaga w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy i innych krajów ościennych. Oferujemy nie tylko usługi pośrednictwa, ale także zajmujemy się wszelkimi formalnościami oraz służymy wsparciem także po podjęciu pracy przez kandydata.

Pracownicy tymczasowi zza wschodniej granicy

Ukraińcy chcą pracować w Polsce

Od wielu lat obserwujemy wzrost zainteresowania pracą w Polsce wśród sąsiadów zza wschodniej granicy. Co składnia pracowników tymczasowych i stałych z Ukrainy czy Białorusi do szukania zatrudnienia w naszym kraju? Wpływa na to wiele czynników, wśród których dominują lepsze warunki finansowe oraz poczucie bezpieczeństwa i pewności zatrudnienia.

Ukraińcy decydują się na pracę w Polsce ze względu na:

 • wyższe zarobki (minimalna krajowa w Polsce w 2018 roku wynosiła 2100 zł brutto, zaś w 2020 wzrosła 2600 zł/brutto. Dla porównania na Ukrainie najniższa krajowa wynosiła ok. 520 zł brutto w 2018 roku. Dwa lata później wzrosła do ok 730 zł brutto),
 • mniejszy poziom korupcji,
 • opieka medyczna na zdecydowanie wyższym poziomie,
 • ułatwione podróżowanie do innych krajów Unii Europejskiej,
 • jedna z najprostszych form zalegalizowania pobytu pośród innych krajów EU,
 • bardzo podobna kultura, chrześcijańska religia, tradycji, wartości oraz język.

Na podjęcie zatrudnienia w Polsce pracownicy z Ukrainy decydują się również z powodów osobistych. Stanowią one często ogromną motywację do pracy, a tym samym do poszukiwania najlepszych warunków zawodowych poza granicami swojego kraju. Nasza agencja wychodzi poza podstawowe wsparcie związane z zatrudnieniem i oferuje pomoc także w kwestiach legalizacji i całego pobytu w Polsce.

Otwieranie kont bankowych, meldunki, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ale też kursy językowe, czy pomoc w podjęciu nauki – to tylko niektóre z form wspierania rekrutowanych pracowników z Ukrainy.

Niezależnie od tego, czy poszukujesz pracy czy jesteś przedsiębiorcą oferującym wolne stanowiska, współpraca z pośrednikiem pozwoli Ci przyspieszyć proces rekrutacyjny, zapewni uczciwe warunki zatrudnienia, a także wsparcie na każdym etapie procesu.

Top-Staff oferuje dwie formy wsparcia firm poszukujących pracowników:

leasing

1
Zapotrzebowanie

Zapotrzebowanie
klienta

2
Umowa współpracy

Umowa współpracy

3
Umowa współpracy

Rekrutacja

4
Organizacja przyjazdu pracowników

Organizacja przyjazdu
pracowników

5
Podjęcie pracy

Podjęcie pracy

6
Faktura VAT za wykonane usługi

Faktura VAT za
wykonane usługi

Nasza agencja zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami związanymi z rekrutacją, selekcją oraz obsługą kadrowa- płacową Twojej firmy.

Organizacja dojazdów do miejsc pracy oraz wypłata wynagrodzeń także jest po naszej stronie. Klient tylko wydaje polecenia pracownikom oraz nadzoruje wykonywaną pracę. Na początku miesiąca wystawiamy fakturę VAT na podstawie wypracowanych godzin.

W przypadku zatrudnienia cudzoziemców nasze zadanie zostaje rozbudowane o przygotowanie i dostarczenie szeregu dokumentów z tym związanych.

Rekrutacja

1
Zapotrzebowanie

Zapotrzebowanie
klienta

2
Umowa współpracy

Umowa współpracy

3
Umowa współpracy

Rekrutacja

4
Organizacja przyjazdu pracowników

Organizacja przyjazdu
pracowników

5
Podjęcie pracy

Konsultacja z
powodu zatrudnienia

6
Podjęcie pracy

Podjęcie pracy

7
Faktura VAT za

Faktura VAT za
wykonane usługi

Rekrutacja pracowników w naszej firmie odbywa się w trzech etapach: analiza potrzeb, rekrutacja właściwa i zaakceptowania wskazanego kandydata przez Naszego Klienta. Pracownicy, za których jesteśmy w pełni odpowiedzialni mają zagwarantowany dojazd do miejsca pracy.

W przypadku zatrudnienia cudzoziemców, konsultujemy z Klientem aspekty związane z legalizacją pobytu i otrzymaniem zezwoleń na pracę.

Opłata za usługę jest jednorazowa i następuje po okresie próbnym.