- Adres: ul. Graniczna 4/22, 20-010, Lublin
- Telefon: 81 511 17 31, 799 363 316
- Biuro czynne: Pn - Pt 9:00 - 17:00
Braki personalne na polskim rynku pracy znacząco wpłynęły na zatrudnianie obcokrajowców przez lokalnych przedsiębiorców. Niestety, nie wszyscy mają możliwości zaoferowania etatu osobom spoza granic, a często na drodze stoją skomplikowane formalności. Procedury, kary za niedopełnienie formalności, częste wizyty w urzędach, co wiążę się ze stratą cennego czasu, są dla wielu barierą nie do pokonania. Dlatego jako firma z wieloletnim doświadczeniem w zatrudnianiu obcokrajowców chcemy zaoferować Państwu kompleksową usługę pomocy przy zatrudnieniu osób spoza Polski. Wspólnie przejdziemy przez wszystkie procedury, zajmiemy się legalizacją pobytu cudzoziemca czy zdobyciem zezwolenia na pracę.
Każdy zatrudniany obcokrajowiec to inna historia, dlatego kwestie legalizacyjno-pobytowe rozpatrywane są indywidualnie. Odpowiednie kroki są podejmowane po kompleksowej weryfikacji.
To my pomożemy w wybraniu konkretnych procedur legalizacyjnych, które umożliwią pracownikowi zza granicy podjęcie zatrudnienia. Wszystko z uwzględnieniem prawa obowiązującego w Polsce – tak, aby Państwo nie musieli się o nic martwić.
Top-Staff pragnie wesprzeć pracodawców decydujących się na zatrudnienie osoby spoza Unii Europejskiej. Decydując się na współprace nasi Klienci mają pewność, że pomożemy im w uzyskaniu wszelkich zezwoleń na pracę w Polsce, oraz legalny pobyt w kraju zarówno dla pracownika jak i jego rodziny. Po naszej stronie leży nie tylko wszelka pomoc przy zatrudnieniu, ale też zapewnienie, że Nasz Klient nie będzie ponosił żadnych prawnych konsekwencji w związku z problemami legalizacyjnymi.
W ramach wsparcia oferujemy reprezentowanie Klienta i jego pracownika w sprawach urzędowych i administracyjnych (m.in karty pobytu dla pracowników).
Wśród dokumentów, które pomagamy uzyskać znajduje się zezwolenie na pracę, oraz karta pobytu w tym również:
– karta stałego pobytu, karta pobytu czasowego;
– karta rezydenta długoterminowego UE;
– niebieska karta UE.
Ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie procedury legalizacji pobytu w Polsce, oraz pozwolenia na pracę, zwracamy uwagę na wiele kwestii, m.in:
Na początek warto wyjaśnić czym jest Karta Pobytu. To dokument uprawniający do przebywania osoby spoza granic na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dzięki niemu cudzoziemiec ma możliwość wielokrotnego przekraczania Polskiej granicy, ale również swobodnego podróżowania po całej strefie Schengen bez konieczności posiadania wizy.
Podstawą wydania karty są odpowiednie zezwolenia w tym zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt czasowy oraz zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego.
Nie należy bagatelizować kwestii legalności pobytu cudzoziemca na terenie kraju. W przypadku nielegalnego pobytu może zostać wszczęte postępowanie administracyjne zobowiązujące go do powrotu do swojego kraju.
Zezwolenie na pracę jest dokumentem niezbędnym do podjęcia legalnego zatrudnienia na terytorium Polski. Wnioskodawcą, który bierze bezpośredni udział w uzyskaniu takiego zezwolenia jest pracodawca (zarówno z Polski jak i z innych krajów), którym może być osoba fizyczna lub firma posiadająca osobowość prawną. Podmioty decydujące się na zatrudnienie cudzoziemców do pracy na terytorium Polski podlegają Ustawie z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2012 r. poz. 769).
Zezwolenie na pracę wydawane jest przy zatrudnieniu na konkretnych zasadach określonych we wniosku – chodzi o okres zatrudnienia czy powierzone stanowisko. Ważne jest, aby wskazać rodzaj, miejsce i czas wykonywanej pracy a także poinformować o wynagrodzeniu pracownika spoza granic kraju.