fbpx

Dla pracodawcy

Dla pracodawcy

Agencja Top-Staff jest firmą, która świadczy usługi w zakresie poszukiwania oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W naszej bazie znajdują się pracownicy zarówno z Polski jak i z Europy wschodniej m.in. Ukrainy czy Białorusi.

Działamy w takich branżach jak:

 • Logistyka
 • Budownictwo
 • Produkcja
 • Rolnictwo
 • IT
 • Hotelarstwo i gastronomia

Zmiany na rynku. Przedsiębiorcy szukają pracowników

W związku z wzrostem gospodarczym Polski w ostatnich dziesięciu latach bardzo zwiększyło się zapotrzebowanie pracodawców na wykwalifikowaną, solidną kadrę pracowniczą. Jednak przez integracja z Unią Europejską w 2004 roku i otwarcie dla Polaków rynku pracy krajów zachodnich coraz częściej pracodawcy odczuwają braki na polskim rynku pracy. Między innymi właśnie emigracja krajan sprawiła, że lokalni pracodawcy rozpoczęli poszukiwania kandydatów do pracy nie tylko wśród rodaków, ale też sięgając dalej- za wschodnie granice.

W chwili obecnej dla dużej ilości przedsiębiorstw w Polsce jest to jedyną szybką i wygodną możliwością na uzupełnienie brakujących etatów, zwłaszcza na terenach, gdzie od lat odnotowuje się niż demograficzny.

Ukraińcy chcą pracować w Polsce

Od wielu lat obserwujemy wzrost zainteresowania pracą w Polsce wśród naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Co składnia pracowników z Ukrainy czy Białorusi do szukania zatrudnienia w naszym kraju?

 • wyższe zarobki (minimalna krajowa w Polsce w 2018 roku wynosiła 2100 zł brutto, zaś w 2020 wzrosła 2600 zł/brutto. Dla porównania na Ukrainie najniższa krajowa wynosiła ok. 520 zł brutto w 2018 roku. Dwa lata później wzrosła do ok 730 zł brutto).
 • mniejszy poziom korupcji
 • opieka medyczna na zdecydowanie wyższym poziomie
 • ułatwione podróżowanie do innych krajów Unii Europejskiej
 • jedna z najprostszych form zalegalizowania pobytu pośród innych krajów EU
 • bardzo podobna kultura, chrześcijańska religia, tradycji, wartości oraz język

Te oraz wiele innych powodów osobistych stanowią ogromną motywację do pracy, a tym samym poszukiwania jej poza granicami swojego kraju. Również nasza agencja wychodzi poza oczywiste wsparcie związane z zatrudnieniem i oferuje pomoc także w kwestiach legalizacji i całego pobytu w Polsce. Otwieranie kont bankowych, meldunki, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ale też kursy językowe, czy pomoc w podjęciu nauki – to tylko niektóre z form wspierania zrekrutowanych przez nas pracowników z Ukrainy.

Top-Staff oferuje dwie formy wsparcia firm poszukujących pracowników:

leasing

1
Zapotrzebowanie

Zapotrzebowanie
klienta

2
Umowa współpracy

Umowa współpracy

3
Umowa współpracy

Rekrutacja

4
Organizacja przyjazdu pracowników

Organizacja przyjazdu
pracowników

5
Podjęcie pracy

Podjęcie pracy

6
Faktura VAT za wykonane usługi

Faktura VAT za
wykonane usługi

Nasza agencja zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami związanymi z rekrutacją, selekcją oraz obsługą kadrowa- płacową Twojej firmy.

Organizacja dojazdów do miejsc pracy oraz wypłata wynagrodzeń także jest po naszej stronie. Klient tylko wydaje polecenia pracownikom oraz nadzoruje wykonywaną pracę. Na początku miesiąca wystawiamy fakturę VAT na podstawie wypracowanych godzin.

W przypadku zatrudnienia cudzoziemców nasze zadanie zostaje rozbudowane o przygotowanie i dostarczenie szeregu dokumentów z tym związanych.

Rekrutacja

1
Zapotrzebowanie

Zapotrzebowanie
klienta

2
Umowa współpracy

Umowa współpracy

3
Umowa współpracy

Rekrutacja

4
Organizacja przyjazdu pracowników

Organizacja przyjazdu
pracowników

5
Podjęcie pracy

Konsultacja z
powodu zatrudnienia

6
Podjęcie pracy

Podjęcie pracy

7
Faktura VAT za

Faktura VAT za
wykonane usługi

Rekrutacja pracowników w naszej firmie odbywa się w trzech etapach: analiza potrzeb, rekrutacja właściwa i zaakceptowania wskazanego kandydata przez Naszego Klienta. Pracownicy, za których jesteśmy w pełni odpowiedzialni mają zagwarantowany dojazd do miejsca pracy.

W przypadku zatrudnienia cudzoziemców, konsultujemy z Klientem aspekty związane z legalizacją pobytu i otrzymaniem zezwoleń na pracę.

Opłata za usługę jest jednorazowa i następuje po okresie próbnym.

Formularz kontaktowy