Problem bezrobocia w Polsce jest znaczący. Wiele osób mimo starań nie może znaleźć zajęcia, które by je satysfakcjonowało. Co zrobić, gdy wszelkie podejmowane działania kończą się fiaskiem? Najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, czyli skorzystać ze wsparcia agencji pracy. Do takiej wizyty należy się odpowiednio przygotować. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, by zabrać ze sobą dokumenty, które są niezbędne na takim spotkaniu.
Przygotowanie do spotkania
Do spotkania z przedstawicielem agencji pośrednictwa pracy należy podejść jak do rozmowy z przyszłym pracodawcą. Dobre pierwsze wrażenie oraz schludny, elegancki strój na pewno zostaną docenione i zwiększą szansę na polecenie Kandydata potencjalnemu pracodawcy. Warto także zastanowić się, co możemy powiedzieć o sobie, przeanalizować pytania, które są najczęściej zadawane na rozmowach rekrutacyjnych i wypisać swoje mocne i słabe strony, gdyż mogą mieć one wpływ na proponowane stanowisko i związany z nim zakres obowiązków.
Dokumenty, które mogą być wymagane
Wybierając się na spotkanie do agencji pośrednictwa pracy, warto zabrać ze sobą CV. Przedstawicielowi agencji będzie łatwiej z Państwem rozmawiać, mając przed oczami krótki życiorys. Pomoże to także w przedstawieniu oferty pracy dostosowanej do historii zatrudnienia czy wykształcenia. W zależności od stanowiska, które interesuje kandydata, niezbędne mogą okazać się również zaświadczenia o ukończonych kursach, które często są wymagane, co określają oczekiwania konkretnego pracodawcy. Podobnie jest w przypadku uprawnień do wykonywania danego zawodu czy czynności lub certyfikatów. Trzeba tu również wspomnieć o książeczce sanepidowskiej, która często jest wymagana – ze względu na dłuższy czas oczekiwania na wyrobienie tego dokumentu (ok. 2-3 tygodnie) warto to zrobić wcześniej. Jeśli wizyta zakończy się sukcesem, niezbędny będzie również dokument potwierdzający tożsamość. W zależności od narodowości może to być dowód osobisty, paszport czy wiza.
Książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych jest koniecznością w przypadku pracy w handlu lub gastronomii. Oprócz tego jest obowiązkowa również dla osób, których praca polega m.in. na bezpośredniej obsłudze klienta lub kontakcie z dziećmi, które nie ukończyły 6 roku życia. Posiadająca ją osoba może pracować z wodą oraz żywnością bez obaw, że w tej ostatniej znajdą się np. pałeczki duru brzusznego czy Salmonelli.
Oznacza to, że obowiązek posiadania ważnej książeczki sanepidowskiej mają m.in.:
- kucharze, cukiernicy i inne osoby zajmujące się przyrządzaniem posiłków,
- kelnerzy,
- przedszkolanki i opiekunki,
- osoby pracujące przy produkcji lekarstw,
- kierowcy pracujący w komunikacji miejskiej,
- ratownicy i osoby pracujące na basenach, a także pracownicy saun czy salonów kosmetycznych.
Mieszkasz w Lublinie lub jego okolicach? Sprawdź, jak wyrobić sobie książeczkę sanepidowską w dobie COVID-19!
W naszej agencji dbamy o jakość przedstawianych ofert pracy. Niezależnie od poziomu wykształcenia, zdobytego doświadczenia zawodowego czy pochodzenia, dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć ofertę dopasowaną do Państwa profilu zawodowego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy dostępnymi na stronie internetowej oraz kontaktu z naszymi doradcami.