fbpx
  • Adres: ul. Graniczna 4/22, 20-010, Lublin
  • Telefon: 81 511 17 31, 573 569 664
  • Biuro czynne: Pn - Pt 9:00 - 17:00

Lublin – miasto studentów. Rekrutacje trwają

Lublin – miasto studentów. Rekrutacje trwają
07.09.2020
294
5 min read

Już za kilka tygodni lubelskie uniwersytety otworzą swoje drzwi dla nowych i obecnych studentów. Rekrutacja, która rozpoczęła się kilka miesięcy temu wciąż trwa. Co ciekawe na edukacyjnej mapie lublina pojawiło się kilka nowych kierunków kształcenia które mogą zainteresować posiadaczy świadectwa maturalnego.

Kryminologia to tegoroczny hit Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej- największego uniwersytetu w naszym regionie. O jeden indeks na tym kierunku walczyło blisko 40 osób (dokładnie 39,57). W chwili obecnej rekrutacja zarówno na studia pierwszego stopnia stacjonarne i niestacjonarne została zakończona. Jednak dla chcących powalczyć o tytuł magistra kryminologii taka możliwość wciąż istnieje. Podobnie jest w przypadku innych nowych kierunków II stopnia: nauczania matematyki i informatyki, czy prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej. Wystarczy zajrzeć na stronę Internetowej rejestracji Kandydatów i podążać za wskazówkami.

CEN-TECH czyl Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej które kilka miesięcy temu zostało oddane do użytku dało nowe możliwości do stworzenia interesujących kierunków na Politechnice Lubelskiej. I tak od października ruszą Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice, Inżynieria multimediów i Inżynieria i analiza danych. – Absolwenci nowego kierunku znajdą pracę w firmach zajmujących się analizą danych, przedsiębiorstwach z branży IT oraz o nieinformatycznym profilu działalności, które wykorzystują metody analizy danych oraz technologie informatyczne. – o ostatnim z wymienionych kierunków mówi Iwona Czajkowska- Deneka, rzecznik prasowy PL.

Jakie jeszcze nowości czekają na chcących związać swoją studencką przyszłość z Lublinem? Katolicki Uniwersytet Lubelski poszerza swoją ofertę o kierunki: Dietetyka, Italianistyka, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w całości prowadzona w języku angielskim. Pojawiło się również pielęgniarstwo, które tak jak podczas pierwszej rekrutacji w semestrze letnim, także i na semestr zimowy cieszy się ogromną popularnością.

Ciekawe i oryginalne kierunki pojawiły się w ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego. Są to: Ekorehabilitacja, Enologia i Cydrownictwo, Pszczelarstwo w Agroekosystemach oraz Zarządzanie i Adaptacja do Zmian Klimatu. Jest to niewątpliwie ukłon w stronę walki o naszą planetę i zrozumienia zmian jakie na niej zachodzą.

Jeśli odkładałeś decyzję o podjęciu studiów nic nie martw się! Na większości kierunków rekrutacja wciąż trwa. Często nazywana jest rekrutacją uzupełniającą lub drugim naborem. Poza terminami i czasem jej trwania nie różni się niczym od zapisów w pierwszym terminie. Oferta też wciąż jest imponująca, a uczelnie na bieżąco aktualizują listy dostępnych kierunków. Powodzenia!

Autor tekstu:
Patrycja Pakuła
Popularne artykuły
COVID-2019 i praca
Gdzie i jak w Lublinie wyrobić książeczkę sanepid podczas Covid-19?
3010
18.07.2020
Praca tymczasowa
Agencja Pracy – co warto wiedzieć?
1608
21.01.2019
Jak zatrudnić cudzoziemca
Karta pobytu czasowego
1465
20.01.2019
Jak przygotować się do zatrudnienia
Jakich dokumentów wymaga od pracownika agencja pośrednictwa pracy?
834
08.01.2021
Jak zatrudnić cudzoziemca
Jak zatrudnić cudzoziemca?
688
19.01.2019

Polecane artykuły w tej kategorii

Poszukiwanie pracy
Poznaj zalety pracy tymczasowej
579
06.04.2021
Więcej
Poszukiwanie pracy
Wakacje za ladą. Młodzi ludzie chcą pracować
393
14.07.2020
Więcej