fbpx
  • Adres: ul. Graniczna 4/22, 20-010, Lublin
  • Telefon: 81 511 17 31, 573 569 664
  • Biuro czynne: Pn - Pt 9:00 - 17:00

Wakacje za ladą. Młodzi ludzie chcą pracować

Wakacje za ladą. Młodzi ludzie chcą pracować
14.07.2020
384
5 min read

Przydałaby się praca na wakacje w Lublinie lub jego okolicach? Fantastycznie, że młodzi ludzie chcą pracować, bo jest wiele ofert, dzięki którym zarobisz pieniądze na wakacje. Media społecznościowe, serwisy ogłoszeniowe, agencje pracy to jedne z wielu, jednak nie jedyne miejsca w których młody człowiek znajdzie sezonową pracę. Sposobów na uzupełnienie stanu portfela jest wiele. Dowiedz się, dlaczego praca wakacyjna w Lublinie i każdym innym mieście Polski jest tak popularna i znajdź ofertę dla siebie.

Praca sezonowa Lublin – gdzie znajdziesz wakacyjną pracę?

Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje. Uczniowie i większość studentów zyskali dużo wolnego czasu. Wielu z nich postanowiło przeznaczyć go na podreperowanie budżetu – wolny czas w wakacje pozwala na swobodniejsze dysponowanie, bez dzielenia go między naukę a odpoczynek. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się grupy na Facebooku, gdzie można znaleźć zatrudnienie na ten gorący okres. Praca zdalna, praca tymczasowa, praca dorywcza – możliwości jest wiele. Wszystko sprowadza się jednak do jednego – krótkotrwałego zatrudnienia.

Gdzie najczęściej można znaleźć wakacyjną pracę? W jednej z grup na najpopularniejszym portalu społecznościowym, która zrzesza zainteresowanych pracą w wakacje, wybór jest ogromny, a na pierwszy plan wysuwają się oferty lokali gastronomicznych.

Dla przykładu: sprzedawca biżuterii w turystycznej miejscowości może liczyć na wynagrodzenie rzędu 3,5 tys. zł oraz tysiąc złotych premii na koniec sezonu*. Zatrudniając się w pensjonacie mamy zagwarantowane zakwaterowanie, śniadania i 18,30 zł brutto. Jesteś otwarty i kontaktowy? Lubisz pracę z ludźmi i długie spacery? Handel obwoźny, czyli „komu lody, komu kukurydza” to zarobek rzędu 200-500 zł dziennie*. Pracodawca obiecuje również wieczorne imprezy i doborowe towarzystwo innych kolegów „po fachu”.

Praca na wakacje Lublin

Interesuje Cię jedynie praca na wakacje w Lublinie dla uczniów? Jest wiele ofert, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie. Niania, praca za barem, sprzedawca – poznaj zalety pracy tymczasowej i może zacznij właśnie tam?

Czy praca sezonowa to moda obecnych czasów? Absolutnie! Już nasi rodzice wspominają Ochotnicze Hufce Pracy dzięki, którym łączyli przyjemne z pożytecznym w wakacje.

– Pracowałem przy wykopaliska archeologicznych w naszym mieście- wspomina lublinianin Mariusz, który z tego rozwiązania korzystał w latach 80. – To były najlepsze wakacje w moim życiu, robiłem coś co zawsze mnie ekscytowało i jeszcze mi za to płacono – dodaje mężczyzna.

O tym, że praca wakacyjna nie zawsze jest ekscytująca, ale bywa potrzebna przekonała się Patrycja, która w 2008 roku na kilka dni przed swoimi 18 urodzinami zatrudniła się wraz z przyjaciółką do roznoszenia ulotek. – Pamiętam, że stałyśmy w zielonych, za dużych bluzkach z wielkim banerem, w pełnym słońcu. Wszystko po sąsiedzku centrum handlowego Plaza, gdzie nie można było się schronić, bo obowiązywał zakaz jakiegokolwiek reklamowania. – opowiada dziewczyna. Dodaje, że z utęsknieniem czekała na pierwszą wypłatę i zakończenie umowy. – Wbrew pozorom to nie była łatwa praca, wiele godzin na nogach, w upale. Ale dałyśmy radę – kończy Patrycja. Ile zarobiła przez miesiąc pracy, 5 dni w tygodniu po 8 godzin? Kilkaset złotych i jak tłumaczy nie były to wtedy wielkie pieniądze, ale na jej prywatne wydatki podczas wakacyjnego wyjazdu starczyły.

Do podjęcia wakacyjnego zatrudnienia młodych ludzi najczęściej skłaniają kwestie finansowe. Odciążenie rodziny, posiadanie własnych oszczędności, realizacja wakacyjnych planów albo inwestycja na przykład w auto to tylko niektóre z powodów, dla których młodzi podejmują zatrudnienie. Często te oferty są mniej korzystne niż dla pracowników na etacie – mniejsze stawki za więcej pracy. Dlatego warto rozejrzeć się za pewnym i sprawdzonym pośrednikiem albo pracodawcą.

Serwisy ogłoszeniowe i agencje pracy tymczasowej

Idealna praca w Lublinie istnieje, jednak należy wytrwale jej szukać. Jedną z możliwości poszukiwania pracy dorywczej są serwisy ogłoszeniowe. Na jednym z najpopularniejszych w Polsce pod hasłem „praca sezonowa” kryje się ponad 7 tysięcy ofert. Wśród nich często pojawiają się oferty związane z rolnictwem – zbiór malin, truskawek czy czereśni. Takie sezonowe zatrudnienie wiąże się z zarobkami rzędu 15-25 zł za godzinę, chociaż łatwo trafić na skrajnie niskie oferty. „12 zł/ godz. 10-12 godzin dziennie, praca 6 dni, w okresie zbioru ogórków – 7 dni” czytamy w jednym z ogłoszeń.

Jednym z najpewniejszych źródeł pracy tymczasowej są agencje pracy, której oferują zatrudnienie w różnych terminach i często pomagają w zorganizowaniu wyjazdu za granicę. Top-Staff nie zajmuje się zatrudnianiem na okres stricte wakacyjny, ale jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby młodzi dorośli, czyli minimum 18-nastolatkowie chcący pogodzić pracę z nauką mieli taką możliwość, m.in. dzięki elastycznym grafikom. Dorywcza praca w Lublinie jest możliwa na wakacje, dlatego skorzystaj z niej, ciesząc się dodatkową gotówką.

Dokładnie przeglądaj oferty i uważaj na siebie

Pomimo że praca dorywcza na wakacje dla młodzieży wydaje się kuszącym sposobem zarabiania, to należy podchodzić do niej ostrożnie. Zanim zdecydujesz się na podjęcie takiego zatrudnienia, przyjrzyj się osobie oferującej, przeszukaj sieć i nie bój się pytać. Warto rozważyć również poszukiwania w duecie albo większej grupie znajomych. Jeżeli podejmiesz decyzję, pamiętaj, aby poinformować najbliższych o miejscu swojego przebywania i podaniu szczegółowych danych odnośnie przyjętej oferty.

Top-Staff to profesjonaliści w swojej branży, dlatego szukając pracy, najlepiej skorzystaj z ich usług i wieloletniego doświadczenia. Z nimi nie musisz zamartwiać się o swoja przyszłość. Praca na wakacje Lublin – sprawdź nasze oferty pracy.

*Podane stawki pochodzą z grup na Facebooku z ofertami pracy oraz portali ogłoszeniowych m.in. olx.

Autor tekstu:
Patrycja Pakuła
Popularne artykuły
COVID-2019 i praca
Gdzie i jak w Lublinie wyrobić książeczkę sanepid podczas Covid-19?
2982
18.07.2020
Praca tymczasowa
Agencja Pracy – co warto wiedzieć?
1587
21.01.2019
Jak zatrudnić cudzoziemca
Karta pobytu czasowego
1437
20.01.2019
Jak przygotować się do zatrudnienia
Jakich dokumentów wymaga od pracownika agencja pośrednictwa pracy?
822
08.01.2021
Jak zatrudnić cudzoziemca
Jak zatrudnić cudzoziemca?
685
19.01.2019

Polecane artykuły w tej kategorii

Poszukiwanie pracy
Poznaj zalety pracy tymczasowej
572
06.04.2021
Więcej
Poszukiwanie pracy
Lublin – miasto studentów. Rekrutacje trwają
291
07.09.2020
Więcej